Žinomas programinės įrangos kūrėjas „Blis Digital“ pradeda veiklą LietuvojeŽinoma Nyderlandų programinės įrangos vystymo įmonė „Blis Digital“ paskelbė apie veiklos Lietuvoje pradžią. Čia įmonė įsigijo toje pat srityje veikiančią „HIPER Consultancy“ ir taip atidarė pirmąjį savo padalinį užsienyje. Agentūra savo klientams kuria ir padeda tobulinti programinę įrangą ir skaitmeninius produktus. Per ateinančius kelerius metus įmonė planuoja Lietuvos padalinį papildyti maždaug 20 patirties turinčių programinės įrangos kūrėjų, duomenų mokslininkų ir kokybės užtikrinimo inžinierių, taip tarptautinę bendrovės komandą padidinant iki 100 žmonių.

Blis Digital daugiausia dėmesio skiria minimalaus veikiančio produkto (angl. minimum viable product, MVP) startuoliams, dalyvauja jų vystymosi procese. Todėl daugumą savo produktų įmonė kuria nuo nulio, taip galėdama eksperimentuoti su naujausiomis technologijomis. Tokia praktika „Blis Digital“ padėjo tapti viena low-code technologijų lyderių.

„Blis Digital“ įkurta dar 2006 m., o jos klientus apima įmonės ir organizacijos iš finansų, teisės, sveikatos priežiūros bei saugumo sričių. Įsigijus „HIPER Consultancy“, įmonės klientų krepšelį papildys ir pasaulinio garso bendrovė „Exact“, kurianti buhalterinę programą smulkiems ir vidutiniams verslams. Anot kompanijos atstovų, per artimiausius dvejus metus tikimasi paaugti dvigubai ir tęsti tarptautinę plėtrą.

„Lietuvoje sukuriamos technologijos mums paliko didelį įspūdį, todėl ir nusprendėme plėtrą vykdyti būtent šioje šalyje. Čia vyrauja greitas gyvenimo tempas, o žmonės pasižymi technologiniu mąstymu. Tas ypač matyti kasdieniame gyvenime – lietuviai aktyviai naudojasi automobilių nuomos paslaugomis, neobankais, po miestą nuolat zuja elektriniais paspirtukais. Toks požiūris ryškus ir žmonių profesiniame gyvenime ir visiškai atitinka mūsų kaip kompanijos vertybes“, – sako Richard Schot, vienas „Blis Digital“ įkūrėjų ir ilgametis vadovas.

Kompanijos atstovų teigimu, sprendimui pradėti veiklą Lietuvoje įtakos turėjo ir moderniam verslui palanki ekosistema. Lietuva laikoma trečiu didžiausiu finansinių technologijų centru Europoje, o šalies startuolių santykinis skaičius – vienas aukščiausių.

„Lietuvos dinamiška technologijų ekosistema ir palankus investicinis klimatas kiekvienais metais į Lietuvą padeda pritraukti vis įvairesnių technologijų sektoriaus žaidėjų. Čia įsitvirtinusių įmonių sėkmės istorijos taip pat atlieka svarbų vaidmenį pritraukiant naujas įmones. Džiugu matyti, kad savo srityje lyderiaujančios Nyderlandų įmonės gali pasikliauti Lietuvos technologijų srities specialistais. Tikiu, jog Lietuva „Blis Digital“ padės ir toliau sėkmingai įgyvendinti inovatyvius programinės įrangos kūrimo sprendimus ir siekti dar aukštesnių tikslų”, – sako Elijus Čivilis, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius.

„Blis Digital“ yra ne vienintelė žinoma Nyderlandų investuotoja Lietuvoje. Jau kelis metus čia veikia ir IT gigantė „Centric“, tarptautinė viešbučių užsakymo platforma „Booking.com“, finansinių technologijų kompanija „Hyarchis“ ir IT paslaugas teikianti „Macaw“.

Lietuvoje veikiančią ir su advokatų kontoros ILAW LEXTAL pagalba sandorio metu įsigytą agentūrą „HIPER Consultancy“ taip pat įkūrė verslininkas iš Nyderlandų Adriaan Hoogduijn. Aiškindamas tokią Nyderlandų verslo bendruomenės sėkmę Lietuvoje jis pabrėžia, kad tam įtakos turi palankus investicinis klimatas.

„Lietuvoje gyvenu jau šešerius metus, per kuriuos čia įkūriau šešis verslus. Tad tikrai galiu užtikrinti, kad Lietuva itin draugiška verslininkams. Būdama jauna valstybe šalis vis dar aktyviai skatina tolesnį ekonomikos augimą, vykdydama tiek verslų steigėjams, tiek investuotojams palankią politiką. Todėl čia yra puiki vieta kurti ir vystyti pasaulinio lygio verslus“, – sako A. Hoogduijn.

„Blis Digital“ aktyviai bendradarbiauja su Nyderlandų technologijų universitetais – tą numato daryti ir Lietuvoje. Įmonė planuoja kurti mentorystės, stažuočių ir stipendijų programas, kurių metu ruoš programinės įrangos kūrimo specialistus.

2022-10-07