„Teltonika“ pradėjo masinę elektromobilių įkrovimo stotelių gamybąLietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupei „Teltonika“ priklausanti bendrovė „Teltonika Energy“ Vilniuje pradėjo masinę elektromobilių įkrovimo stotelių „TeltoCharge“ gamybą. Talentingų ir itin aukštos kvalifikacijos „Teltonikos“ inžinierių dėka elektromobilių įkrovimo stotelę pavyko sukurti greičiau nei per vienerius metus – įrenginio koncepcija buvo pristatyta 2021 m. pabaigoje, o šių metų rugsėjo antroje pusėje jau pradėta masinė gamyba.

Spartinti projekto įgyvendinimą skatino tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje kylanti žaliųjų energetikos sprendimų banga. Elektromobilių rinka sparčiai auga, tačiau jų įkrovimo infrastruktūra vairuotojams kelia daug iššūkių. Vis dėlto situacija artimiausiu metu turi pasikeisti – Lietuvoje numatoma didžiulė elektromobilių infrastruktūros plėtra. Planuojama, kad iki 2026 m. mūsų šalyje bus įrengta daugiau nei 53 tūkst. elektromobilių privačių įprastos ir vidutinės galios įkrovimo prieigų.

„Kylant energetikos išteklių kainoms, investicijos į atsinaujinančios energetikos sprendimus atsiperka kur kas greičiau. Vien šiemet Lietuvoje beveik 40 tūkst. namų ūkių užsitikrino paramą saulės elektrinių įrengimui. Neabejoju, kad dauguma jų netolimoje ateityje įvertins ir galimybę persėsti į elektromobilį ir namuose įsirengti įkrovimo stotelę. Šį sprendimą paspartins ir Lietuvos energetikos agentūros (LEA) paskelbtas finansavimas nuosavoms elektromobilių įkrovimo stotelėms įsirengti. Todėl pasiūlydami išmanųjį „TeltoCharge“ įkroviklį, pirmiausia siekiame prisidėti prie spartesnės elektromobilių infrastruktūros išvystymo, žalesnės ir švaresnės Lietuvos ateities, o kartu žvelgiame į nišas tarptautinėse rinkose – esame pasiruošę mesti iššūkį esamiems elektromobilių įkrovimo pramonės lyderiams“, – teigia „Teltonika Energy“ vadovas Tadas Tumelis.

„TeltoCharge“ yra lengvai naudojama, išmani ir patikima elektromobilių įkrovimo stotelė. Lietuvių sukurtas įkroviklis siūlo didelę konfigūracijos pasirinkimų įvairovę, nuo skirtingų priekinio korpuso spalvų, varianto su fiksuotu kabeliu ir be jo iki skirtingų ryšio tipų. Atsižvelgiant į individualius poreikius, vartotojai taip pat gali rinktis prietaiso galingumą – 7,4 kW, 11 kW ir iki 22 kW. „TeltoCharge“ yra suderinamas su visais vien tik elektra varomais ar elektra įkraunamais hibridiniais automobiliais.

Pirmasis „Teltonika Energy“ produktas „TeltoCharge“ yra skirtas privačiam naudojimui ir gali būti įrengtas individualiuose namuose, sodybose, daugiabučių namų kiemuose, stovėjimo aikštelėse ir garažuose, jis taip pat tiks ir įmonių elektrinio autoparko ar darbuotojų elektromobilių įkrovimui.

„Mūsų gaminamas įkroviklis taip pat turi tokią išmanią funkciją kaip dinaminis apkrovos valdymas. Šis technologinis sprendimas padeda tinkamai paskirstyti elektros resursus ir elektromobilio įkrovimui skirti tiek galios, kiek galima pagal momentinį elektros suvartojimą. Ši įkroviklio funkcija yra būtina norint Lietuvoje gauti paramą elektromobilių įkrovimo stotelei įsirengti“, – sako „Teltonika Energy“ projektavimo padalinio vadovas Dominykas Rentelis.

„TeltoCharge“ sukurtas Lietuvoje ir šiuo metu surenkamas „Teltonika EMS“ gamykloje Vilniuje, o maždaug po mėnesio jų gamyba bus perkelta į naująjį „Teltonikos“ Technologijų centrą Molėtuose, kurio atidarymas planuojamas spalio pabaigoje. Siekiant kokybės visi darbai nuo projektavimo iki gamybos vyksta „Teltonikos“ įmonių grupės viduje.

Naująjį įkroviklį „TeltoCharge“ bus galima įsigyti per „Teltonika Energy“ pardavimo partnerius Lietuvoje ir užsienyje. Per 2022 metus, „Teltonika Energy“ jau žengė į daugiau nei 50 rinkų ir iki metų pabaigos planuoja pagaminti apie 10 tūkst. įkroviklių. 2023 metais įmonė žada gamybos apimtis sparčiai didinti, pasiūlyti naujų elektromobilių įkrovimo sprendimų ir aktyviai plėstis į užsienio rinkas – įmonės gaminiai bus parduodami daugiau nei 100 šalių.

Apie „Teltoniką“:

„Teltonika“ yra sparčiai auganti Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė, turinti daugiau nei 2500 darbuotojų ir 31 biurą visame pasaulyje. Naujausios „Teltonikos“ technologijos ir didelė projektavimo ir gamybos patirtis padeda gaminti aukštos kokybės ir saugius daiktų interneto prietaisus. Įmonė didžiuojasi Lietuvoje pagamintais unikaliais daiktų interneto produktais ir siekia tapti pasauline lydere kuriant ir gaminant unikalius daiktų interneto sprendimus, padedančius žmonėms visame pasaulyje. Modernioje gamykloje Vilniuje „Teltonika“ jau pagamino daugiau kaip 20 mln. daiktų interneto įrenginių.

2022-09-29