Produktyvi darbo erdvė – kelias į sėkmę: 3 patarimai



Gyvenimo tempams greitėjant, laikas užima vis svarbesnę vietą žmogaus gyvenime. Tik dirbant operatyviai, spėjame atlikti visas darbo užduotis ir mėgautis ramiais vakarais su šeima ar draugais. Tačiau tai pavyksta tikrai ne visada. Neproduktyvios dienos pasitaiko kiekvienam ir dažnu atveju priežastis slypi priešais – neproduktyviai įrengta darbo vieta. Dalijamės patarimais, kaip susikurti erdvę, kurioje darbas būtų efektyvus ir sklandus.

Pasirinkite tinkamą vietą ir ją prižiūrėkite

Produktyviai dirbti galėsite pasirinkę tinkamą darbo vietą. Svarbu, kad joje būtų pakankamai šviesu ir tylu. Tik tada galėsite susikoncentruoti į užduotis ir jas efektyviai atlikti.

Be to, pasirūpinkite, kad jūsų darbo vieta būtų švari ir tvarkinga. Ant stalo nepalikite nenaudojamų daiktų, pavyzdžiui, tuščių puodelių ar ausinių. Stenkitės ne tik nuvalyti dulkes ar kitus nešvarumus, bet ir atkreipti dėmesį į kompiuterio ir monitorių kabelius, ar jie jums netrukdo dirbti, o jei trukdo – naudokite specialų kabelių dėklą. Tiesa, naujesni monitorių modeliai turi kabelių laikiklius. Vienas tokių – technologijų lyderės „Samsung“ šį rudenį pristatytas „Odyssey Ark“ monitorius.

Produktyvumą didina ir stresą mažina augalai, rodo Ekseterio ir Sidnėjaus technologijos universitetų tyrimai. Dėl šių priežasčių savo darbo vietoje laikykite žalios spalvos augalus, pavyzdžiui, įvairių rūšių kaktusus, papartį, fikusą ar draceną.

Įdarbinkite papildomus monitorius

Naudojant kelis monitorius, produktyvumas gali padidėti net iki 46 proc., atskleidžia „Jon Peddie Research“ (JPR) tyrimas. Pagrindinė to priežastis ‒ galimybė vienu metu dirbti su skirtingomis programomis.

Įsivaizduokite, kad kuriate dizainą naujai interneto svetainei. Turėdami kelis monitorius viename iš jų galėtumėte naudoti interneto naršyklę, o kitame ‒ programą, kurioje rašytumėte ir redaguotumėte kodą. Tokiu būdu galėtumėte iškart matyti daromus pokyčius ir nereikėtų gaišti laiko nuolat atidarant ir uždarant programų langus.

Šiuo metu rinkoje vienas geriausių monitorių – „Samsung Odyssey Ark“, įvertintas CES inovacijų apdovanojimu. Monitorius pirmiausia išsiskiria savo dideliu 55 colių ekranu ir 1000R spindulio lenkta forma, užpildančia periferinį vaizdą. Tai reiškia, kad dirbant jūsų neblaškys aplinkos veiksniai. Be to, šiame monitoriuje galima pasirinkti „Multi View“ funkciją, kuri leidžia vienu metu valdyti iki 4 ekranų.

Kelių ekranų naudojimas ne tik padidina produktyvumą, bet ir suteikia daugiau komforto. Pirmiausia, juos galite pastatyti taip, kaip jums norisi ‒ vieną šalia kito ar vieną priešais jus, o kitą šone ir t. t. Toks monitorių prisitaikymas gali padėti sumažinti akių įtampą ir išvengti kaklo bei nugaros skausmų.

Naudojant minėtą monitorių, reguliuojamo aukščio stovą ir pasirinkus „Cockpit“ režimą, ekraną galima pasukti vertikaliai. Tokiu būdu dirbdami ar žaisdami jausitės tarsi kabinoje, o su „Eclipse Lighting“ apšvietimu į savo veikla galėsite pasinerti visa galva.

Naudokite reguliuojamo aukščio stalą ir ergonominę kėdę

Kad jūsų produktyvumas būtų didesnis, naudinga pasitelkti ne tik papildomus monitorius, bet ir reguliuojamo aukščio stalą. Didžiausias tokių stalų privalumas ‒ galimybė dirbti ir sėdint, ir stovint.

Gali būti, jog iš pradžių pradėję dirbti stovėdami jausitės nepatogiai. Vis dėlto tam, kad išvengtumėte tiek kaklo, tiek nugaros skausmų, prie tokios pozicijos naudinga priprasti iš lėto. Pasistenkite dirbti intervalais, t. y. šiek tiek laiko sėdėdami, o po to stovėdami. Jūsų tikslas turėtų būti po truputį didinti šiuos laiko intervalus, kol galėsite dirbti stovėdami ilgiau nei pusvalandį nejausdami diskomforto.

Kitas patarimas ‒ nepamirškite pajudėti. Stovėdami prie stalo kartas nuo karto pasistiebkite, padarykite pritupimų ar išeikite trumpam pasivaikščioti. Toks, nors ir minimalus judėjimas naudingas, nes suaktyvina kraujotaką. Taip pat dirbdami nepamirškite taisyklingai stovėti ir tiesiai laikyti pečius.

Produktyvumui įtaką daro ir naudojama kėdė. Rinkitės ergonominę kėdę, nes jos geriausiai užtikrina taisyklingą sėdėseną. Įsigydami ergonominę kėdę atkreipkite dėmesį ar galima reguliuoti jos aukštį ir porankius, taip pat ar yra apatinės nugaros dalies atrama, ar ji lengvai sukiojasi ir pan. aspektus.

2022-10-07