Polipropileno fibra DURUS® EASYFINISH – paprastas būdas suvaldyti ilgalaikį betono pleišėjimąĮmonė „PP Baltic“ rinkai pasiūlė priemonę betono pleišėjimui suvaldyti. Akredituota laboratorija Belgijoje patvirtino, kad įmonės į rinką tiekiama polipropileno fibra „Durus® EasyFinish“ puikiai tinka ilgalaikio betono pleišėjimo suvaldymui: galimas trūkio plotis – iki 0,02 mm. Tai reiškia, kad ilgalaikis betono pleišėjimas konstrukcijose suvaldomas visiškai.

Statybų rinka žengia tvarumo, žalumo kryptimi, vis daugiau dėmesio skiriama medinei statybai. Tačiau, kaip pastebi Andrius Karpauskas, bendrovės „PP Baltic“, kuri yra oficiali Belgijos polipropileno fibros ir plaušo gamintojos ADFIL atstovė Baltijos šalių rinkoms, vadovas, be betono neapsieinama ir jis turi būti armuojamas.

„Konstrukcijų armavimo architektūriniame betone visiškai pakeisti polipropileno fibra nėra galimybių, bet fibra galima iš dalies keisti armatūros tinklą, kuris skirtas betono pleišėjimui suvaldyti, – aiškina A. Karpauskas. – Naujausi Belgijos tyrimų instituto atlikti bandymai parodė, kad polipropileno fibra „Durus® EasyFinish“ gali ne tik pakeisti plieno armatūros tinklą, bet betonui suteikia ir papildomos vertės – suvaldo ilgalaikį betono pleišėjimą.“

Belgijoje atlikti bandymai parodė, kad galimas betono trūkio plotis, naudojant „Durus® EasyFinish“, yra iki 0,02 mm, tai reiškia, kad pilnai suvaldomas ilgalaikis betono pleišėjimas konstrukcijose. Palyginimui: armuojant tradiciškai, priklausomai nuo aplinkos, fiksuojamas apie 0,2–0,4 mm galimas trūkio plotis. Todėl pleišėjimo suvaldymui skirtą armatūros tinklą galima visiškai pakeisti polipropileno fibra „Durus® EasyFinish“ ir trūkius sumažinti iki 0,02 mm, o armatūros tinklą naudoti konstrukcijoms.

„Tai aktualu ir armatūriniam betonui, nes pleišėti gali tiek atraminės sienutės, tiek kolonos, tiek sienų elementai, kuriems naudojamas šis betonas, – sako A. Karpauskas. – Polipropileno fibra „Durus® EasyFinish“, ja keičiant pleišėjimui suvaldyti naudojamą armatūros tinklą, statybą daro žalesne, sutaupoma didelė dalis į aplinką išmetamo anglies dvideginio.“

„Durus® EasyFinish“ fibra nėra naujas produktas. Jis naudojamas grindų plokštėse, parkavimo aikštelėse lauke ir viduje, jis buvo naudotas ir Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje įrenginėjant biokuro sandėliavimo aikštelę. Tačiau gamintojai investuoja į bandymus, ieško naujų polipropileno fibros panaudojimo galimybių, kurių suteikia išskirtinės šio produkto savybės. Tokiu būdu, atliekant ilgalaikius bandymus, buvo patvirtinta, kad polipropileno fibra, be gebėjimo pakeisti armatūros tinklą, efektyviai suvaldo ir ilgalaikį betono pleišėjimą.

Polipropileno fibra gali būti naudojama ir pamatų, grindų armavimui. Priklausomai nuo projekto, šiuo produktu galima pakeisti daugiau ar mažiau armatūrinio tinklo. Polipropileno fibros naudojimas kiekviename projekte yra grindžiamas profesionaliais skaičiavimais, kurie yra apdrausti pagal ES galiojančius draudimus.

Taigi, polipropileno fibra „Durus® EasyFinish“:

- Efektyviai valdo ilgalaikį betono pleišėjimą
- Betonas tampa nelaidus vandeniui (aktualu atraminės sienutėms, rūsio sienoms)
- Iš dalies arba visiškai gali pakeisti armavimo tinklą
- Produktas yra pilnai sertifikuotas, atlikti stiprumo bei įsitvirtinimo betone bandymai
- Yra geriausiai betoną armuojanti polipropileno fibra rinkoje
- Sutaupo 60–90% į aplinką išmetamo CO2, lyginant su armavimu plienu, ir tai patvirtinama poveikio aplinkai deklaracija (EPD), vertinant visą produkto gyvavimo ciklą

2022-12-05