Patarimai, kaip paruošti vaiką darželiuiDarželis vaikams gali atnešti išties daug pasikeitimų. Kai kurie mažyliai tai priima su džiaugsmu, na o kitiems susigyventi su permainomis sekasi gana sunkiai. Įprastai kur kas lengvesnis pereinamasis laikotarpis būna tuomet, kai tėvai įdeda pakankamai pastangų, paruošdami vaiką darželiui. Tad, pateiksime pagrindinius patarimus, į ką tėvai turėtų atkreipti dėmesį.

Aplankykite darželį bei susitikite su auklėtoja

Vienas iš pirmųjų patarimų būtų aplankyti išsirinktą darželį ir susitikti su vaiko būsima auklėtoja. Jei yra galimybė, tokį susitikimą planuokite kartu su vaiku, kad jis galėtų susipažinti su darželio aplinka bei būsima mokytoja. Visa tai padės vaikui jaustis ramiau, kai jau ateis laikas lankyti darželį. Gedimino miesto privatus darželis siūlo asmeninius susitikimus, į kuriuos galite užsirašyti tiesiog užpildę registracijos formą internetu.

Mokykite vaiką įgūdžių, praversiančių darželyje

Prieš pradedant vaikui lankyti darželį, būtų naudinga, jei jis išmoktų tam tikrų įgūdžių, pavyzdžiui, savarankiškai apsirengti, valgyti ar tiesiog laikyti pieštuką. Įvaldę šiuos ir panašius įgūdžius, vaikai įprastai patiria mažiau streso pirmosiomis dienomis. Priešingu atveju, matydami, jog visi kiti vaikai moka savarankiškai atlikti tam tikrą veiksmą, o jie ne, jiems gali kilti nepasitikėjimas savimi.

Pratinkite vaiką prie rutinos

Taip pat rekomenduojama pasidomėti, kokia yra darželio rutina. Laikydamiesi panašios rutinos ir namuose, t. y. keldamiesi, pusryčiaudami panašiu laiku, kasdien išeidami į lauką bei nepraleisdami pietų miego, palengvinsite vaiko adaptaciją darželyje. Jis iš karto bus pripratęs prie visų veiklų ir jam jos tikrai nebus staigmena.

Padėkite įvykdyti užduotis

Ne paslaptis, jog vaikai darželyje kasdien laikosi tam tikrų auklėtojos nurodymų. Todėl rekomenduojama namuose praktikuotis įvairias smagias užduotis – užsiimkite rankdarbiais ar išbandykite naujus žaidimus. Taip pat itin gali praversti ir gaminimas kartu su vaiku, kadangi tuomet mažylis mokosi sekti instrukcijas, siekdamas gauti gerą rezultatą.

Skaitykite vaikui

Galbūt nustebsite, tačiau skaitymas gali būti labai naudingas, kas liečia pereinamąjį laikotarpį darželyje. Nors darželis ir asocijuojasi su linksmybėmis bei įvairiais žaidimais, tačiau taip pat tai yra vieta, kur vaikas mokysis tokių dalykų kaip skaityti, rašyti ar skaičiuoti. Yra pastebėta, jog būtent skaitymas vaikui gali jo mokymosi procesą paversti kiek lengvesniu, o be to tai padeda vaikams išmokti klausytis.

2022-11-10