Patarimai, kaip be didelių išlaidų atnaujinti namų interjerą


Vasaros atostogos daliai gyventojų reiškia ne tik poilsį, bet ir laiką namų projektams – nuo gyvenamojo buto pertvarkos iki sodybos interjero atnaujinimo. Tačiau labai dažnai kyla klausimas – ar įmanoma pasiekti pokyčių neišleidžiant krūvos pinigų? Interjero dizaineriai vieningai sutaria: žinant keletą gudrybių, interjerą atnaujinsite be didelių išlaidų – kaip tai padaryti?

Salono „Gintaro baldai“ interjero dizainerė Jūratė Sventickienė teigia, kad vasarą baldų salonuose sulaukiama daugiau klientų, norinčių atostogas išnaudoti produktyviai – sezoniniai išpardavimai ir akcijos vilioja atsinaujinti namus. Jai antrina ir interjero dizainerė Jovita Bingelytė – žmonės ieško ekonominių sprendimų interjerui atnaujinti, kuriuos galima įgyvendinti be didelių investicijų. Interjero dizainerės dalijasi dešimties punktų atmintine, kokios priemonės namams ar sodybai padės pasiekti efektyvių rezultatų, o kartu – ir sutaupyti.

Perdažykite sienas

Lengvas ir nebrangus būdas pakeisti namų išvaizdą – perdažyti jų sienas. „Iš savo praktikos pastebėjau tendenciją, kad jeigu žmonės gyvena tarp baltų sienų, po kiek laiko jiems pradeda norėtis spalvų. Tie, kurie gyveno ryškių spalvų interjere, priešingai – pradeda norėti minimalizmo. Ir tai normalu! Nereikia galvoti, kad jeigu vieną kartą nusidažiau sienas, turėsiu su tomis sienomis pragyventi visą gyvenimą“, – sako J. Bingelytė.

Anot ekspertės, dabar labai madingi natūralūs smėlio, molio, šiltai pilki atspalviai. Taip pat labai populiarios tekstūrinės, faktūrinės sienos, molio tinkas – tai suteikia harmonijos, SPA primenančios ramybės pojūtį. Kita vertus, dominuoja ir monochromatiniai įvaizdžiai – ryškios ir vientisos spalvų paletės. Todėl, anot J. Bingelytės, pravartu sienų spalvas rinktis pagal tai, kokių spalvų fone jūs geriausiai jaučiatės ir kokias emocijas tos spalvos jums sukelia.

Pakeiskite sofą

Minkšto baldo pakeitimas – vienas iš efektyviausių būdų atnaujinti interjerą. „Sofą pakeisti nesudėtinga, nes šis baldas nėra „pririštas“ ar įmontuotas. Todėl drąsiai eksperimentuokite – jeigu jūsų interjeras santūrus, pasirinkę įdomesnės spalvos, faktūros ar audinio sofą. Taip visam kambariui suteiksite naują charakterį“, – sako „Gintaro baldų“ atstovė.

Nemažiau aktualus ir minkštų baldų atsinaujinimas vasaros sodybose. Čia J. Sventickienė kviečia būti drąsesniais ir eksperimentuoti ne tik su spalvomis, bet ir su raštais. „Pavyzdžiui, gėlėti raštai padėtų išgauti provanso stilistiką, o languoti – primintų kantri stiliaus interjerą. Tačiau sodyboje reikėtų atsižvelgti ir į praktinį aspektą – rinktis sofą ant kojelių ir nestatyti jos prie sienos. Sodybose labai dažnai šildoma ne visus metus, todėl šios prevencinės priemonės apsaugo nuo pelėsio, padeda orui cirkuliuoti“, – priduria specialistė.

Papildykite namų tekstilės arsenalą

Anot J. Bingelytės, šiuo metu populiarėja natūralios namų tekstilės medžiagos – drobinė tekstilė, lininiai audiniai. Prabangą imituojantys veliūrinės ir blizgios medžiagos – priešingai, jau išėjo iš mados.

„Tačiau natūralu nereiškia nuobodu! Pavyzdžiui, interjerą galite pagyvinti ant sofos padėdami skirtingų pagalvėlių. Derinkite vienspalves, skirtingų formų, dydžių pagalvėles ir pamatysite – kambaryje atsiras daugiau „gylio“. Nereikėtų bijoti maišyti ir pačių medžiagų, pavyzdžiui, jeigu jūsų sofa drobinė, pagalvėlės gali būti net ir odinės. Skirtingų medžiagų derinimas interjere šiuo metu populiarus, todėl nereikėtų bandyti visko suvienodinti“, – priduria specialistė.

Sukurkite naujų apšvietimo taškų

Anot J. Bingelytės, apšvietimas – labai galingas interjero dizaino ginklas: kartais pakanka pakeisti lemputę ir jos atspalvį, nukreipti šviestuvą į kitą pusę, kad pakeistume namų atmosferą.

„Rekomenduoju pridėti papildomai apšvietimo taškų. Tarkime, jeigu ant spintelės jau yra dekoro elementų, ten pastačius stalinį šviestuvą, jos išryškėja, o tai suteikia daugiau jaukumo. Taip pat rekomenduoju sukurti jaukų namų kampelį, šalia sofos ar fotelio pastačius papildomą toršerą – nustebsite, kiek daug gali vienas papildomas šviesos šaltinis“, – pataria J. Bingelytė.

Įsigykite unikalų ir akcentinį fotelį

Fotelis – tai dar vienas baldas, be didelių investicijų galintis tapti jūsų namų puošmena. „Netradicinio dizaino, ryškesnės spalvos ar audinio fotelis gali visiškai skirtis nuo jau esamų baldų – jo nebūtina derinti su savo minkštų baldų komplektu. Vis dar pasitaiko situacijų, kai klientai ateina su nusistatymu, jog fotelis ir sofa privalo būti vienodi – tačiau ši taisyklė jau atgyveno. Todėl drąsiai atnaujinkite fotelį ir paverskite jį savo kambario akcentu“, – sako J. Sventickienė.

Išnaudokite veidrodžių galimybes

Veidrodžiai – ne tik puiki interjero puošmena, bet ir įrankis, sukuriantis daugiau erdvės ir šviesos. „Veidrodis nebūtinai turi būti skirtas tik savo atvaizdui matyti. Veidrodžių asortimentas šiandien toks didelis, kad jie gali būti kabinami ir kaip paveikslai, ir kaip meno kūriniai. Veidrodis gali kabėti nebūtinai koridoriuje ar drabužinėje – drąsiai kabinkite juos virš sofos ar kitose svarbiose kambario dalyse. Dažnai klientams rekomenduoju kabinti veidrodžius prieš langą, tokiu atveju jie praplečia erdvę, nes iš lauko atsispindi šviesa“, – priduria J. Sventickienė.

Pripildykite namus augalais

Dar vienas nebrangus būdas, norint pagyvinti namų interjerą – papuošti jį augalais.

„Pastebiu dažną klaidą, kad kampe pastatomas vienas augalas, kuris neužpildo erdvės ir atrodo „liūdnai“. Geriau atrodo augalų kompozicijos: rekomenduoju grupuoti 2-4 augalus, juos komponuoti skirtingo dydžio, rūšies, tačiau pasodintus panašiuose vazonuose. O jeigu dar šalia pavyktų pastatyti ir toršerą, kuris augalus apšviestų – erdvė gali iš esmės pasikeisti ir pasidaryti daug jaukesnė. Tai ypač gelbsti, kai turime tuščius kampus, kur funkciškai kažkokio baldo nelabai pastatysime“, – sako J. Bingelytė.

Nepamirškite žurnalinio staliuko

Dar vienas kambario akcentas – žurnalinis staliukas, kurį dažnai pamirštame. „Nebūtina staliuko derinti su kitais kambaryje esančiais baldais, priešingai – galite naudoti kontrasto principą. Pavyzdžiui, jeigu jūsų baldai balti, galite rinktis juodą, arba jeigu kambaryje dominuojantys baldai – kvadratiniai, stačiakampiai, jis gali būti ovalus. Galite pasvarstyti ir apie papildomą tokio baldo funkcionalumą – šiandien populiarūs staliukai-transformeriai, kurių aukštis ir plotis reguliuojasi, todėl suteikia dar daugiau galimybių už tą pačią kainą“ – sako „Gintaro baldų“ atstovė.

Nebrangiai atnaujinkite virtuvę

Anot „Gintaro baldų“ atstovės, ypač aktuali tema vasarą – kaip nebrangiai įsirengti virtuvę vasaros sodyboje?

„Natūralu, kad į sodybos virtuvę nesinori daug investuoti. Todėl šiuo atveju labai svarbus planavimas – kas bus virtuvės spintelėse ir kiek jų iš tikrųjų jums reikia. Juk paprastai sodybų virtuvėse mažiau elektrinių prietaisų, mažiau indų. Taip pat atkreipkite dėmesį į medžiagas – rekomenduoju rinktis lygesnius fasadus, kad valymas ir priežiūra būtų lengvesnė. Jeigu ieškote optimaliausio sprendimo, galite kreiptis į baldų salono ekspertus, kurie padės sukomplektuoti spinteles pagal jūsų norimus fasadus ir stalviršius“, – priduria stilistė.

Pakeiskite esamų baldų išdėstymą

Kartais naujų baldų pirkti nereikia – pakanka sukeisti esamų baldų vietas. „Viena iš pagrindinių klaidų, kurią dažniausiai pastebiu – žmonės yra linkę baldus išstumdyti pagal sienas, o kambario vidurys lieka tuščias, įsivaizduojant, kad tai didina erdvę. Iš tiesų yra priešingai – rekomenduojama baldus dėstyti erdvėje, nesistengiant priglausti jų prie sienų. Jeigu galimybės perstumti nėra, kartais užtenka sofą nuo sienos atitraukti bent 20-30 cm. Tokiu atveju baldai yra tarsi atskiri nuo sienų, jie „tvyro ore” visos erdvės atžvilgiu, todėl jie neatrodo tokie sunkūs, o pati erdvė tampa proporciškai lengvesnė“, – sako ekspertė.

2023-06-16