Medinė terasa: ką reikia žinoti apie jos statybą ir kaip vienu metu įkalti du tvirtikliusTerasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.

Yra keletas svarbių aspektų, kuriuos, pasak terasų ekspertų iš „ESSVE Lietuva“, svarbu apgalvoti prieš pradedant statyti terasą, statybos metu ir ją baigus.

Ką reikia žinoti prieš statant terasą

Pirmiausia įvertinkite, kokio dydžio terasos norite: 50 kv. m, o gal dvigubai didesnės? Jeigu joje kavą gers ir gėlėmis vazonėliuose džiaugsis negausi šeima, užteks nedidelės terasos. Bet jeigu mėgstate terasoje įsikurti su draugais, čia pat ruošti maistą, palikti vietos vaikų ir naminių gyvūnų siautimui, planuokite didesnę terasą.

Tuomet atminkite, kad svarbu pritaikyti pagrindo konstrukciją terasos dydžiui ir tam, ką joje planuojate įrengti, nes augalai dideliuose vazonuose, gal lauko virtuvė ar net kubilai daug sveria, todėl įsitikinkite, kad konstrukcija atlaikys.

Pravartu aiškiai įsivaizduoti, kaip terasa turėtų atrodyti: su stogu, tvora, apsaugota nuo pašalinių žvilgsnių, o gal su elektros lizdais?

Pravartu pasinaudoti tinklalapyje www.statyktereasa.lt esančiais patarimais – kuo daugiau planuojantis statyti terasą sužinos nuo pat pradžių, tuo pigesnė ir sklandesnė bus statyba.

Statybos ypatumai arba pasivaikščiojimas basomis

Statybą galite patikėti profesionalams. Bet žinodami esminius terasos statybos dalykus, suprasite, į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Pirmiausia reikia žinoti, kad terasos pagrindą lemia sklypo ypatumai, nuo kurių priklauso montavimo tipas: betone, ant stulpelių, lygioje vietoje arba šlaite. „ESSVE“ išskiria 5 terasos statybos etapus: pasiruošimą, vidinės laikančiosios ir išorinės laikančiosios sijų montavimą, tašų montavimą ir atraminių kojų montavimą.

Atėjus laikui montuoti grindis, tik pats terasos savininkas sprendžia, kaip tvirtinti lentas. Paprastai naudojamas tradicinis montavimas, kai sraigtai sriegiami į lentos viršų, bet populiarėja būdas, kai baigtoje terasoje sraigtų beveik visai nesimato. Toks paviršius ne tik atrodo estetiškai – terasoje nebus atplaišų ir šeimos nariai galės vaikščioti basomis. Norint, kad montavimo nesimatytų, sraigtai sriegiami arba tvirtikliai kalami įstrižai į lentos šoną. Tai gali padaryti ir mėgėjas, ir profesionalas: sukurtos sraigtų sistemos: HDS mėgėjams ir EDGEFAST profesionalams. Kad terasa būtų tvirta ir tarnautų daug metų, geriausia rinktis tinkamos kokybės ir apsaugotus nuo korozijos sraigtus.

Patartina rinktis efektyvius įrankius. Rekomenduojama ESSVE EDGEFAST yra unikali viniakalė, kai vienu pridėjimu galima įkalti į dviejų terasinių lentų šonus 2 tvirtiklius, panašius į vinis. Taip dirbama 4–5 kartus greičiau, nei sukant sraigtus į lentos viršų, o tarpinės plokštelės užtikrina tinkamą atstumą tarp lentų.

Ir dar – tinkamai sumontuokite lentas: būtina išlaikyti reikalingą atstumą tarp lentų, sukti sraigtus tinkamose vietose ir guldyti lentas tinkama puse į viršų.

Terasa pastatyta – baigiamieji akordai

Populiarėja terasos, kuriose galima gaminti maistą ir būti bet kokiu oru. Ekspertai pateikia 5 patarimus, kad terasa būtų galima naudoti visus metus.

1. Virš dalies terasos galima įrengti stogą: pridėję kelis lauko šildytuvus, galėsite būti lauke ir šaltesnėmis dienomis.
2. Įsirenkite nuo vėjo ir pašalinių žvilgsnių saugančią pergolę. Jei norite daugiau žalumos, apželdinkite pergolę vijokliniais augalais.
3. Jei yra vietos, įsirenkite lauko virtuvę. Patartina po stogu, kad ja naudotumėtės bet kokiu oru.
4. Medinėje terasoje įrengiamos vietos augalams. Pasodinkite vidury terasos medelių arba prieskoninių augalų. Suplanuokite jiems vietas prieš pradėdami statyti terasą.
5. Įrėminkite terasą augalų dėžėmis iš tos pačios rūšies medienos. Atminkite, kad žemė daug sveria – terasos konstrukciją reikia pritaikyti svoriui.

2022-09-19