LP EXPRESS paštomatai: kaip pasikeitė vartotojų įpročiai ir kokią klaidą vis dar daro paštomatų fanai?Augantys užsakomų siuntų dydžiai, aktyvesnis naudojimasis už didmiesčių ribų ir vis besiplečiantis siuntėjų ratas. Tokie ryškiausi pokyčiai per dešimt veiklos metų pastebimi LP EXPRESS paštomatų tinkle. Ir nors naudojimasis paštomatais jau tapęs įpročiu šimtams tūkstančių gyventojų, tačiau pastebima, kad tokiu būdu siunčiant siuntas vis dar dažnai daroma ir viena klaida.

Pasak Deimantės Žebrauskaitės, Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovės, ryškiausiu LP EXPRESS paštomatų vartotojų elgsenos pokyčiu galima įvardinti siunčiamas vis didesnes siuntas. Jeigu anksčiau vyravo mažiausio, XS dydžio siuntos, tai pastaruoju metu populiariausiomis tapo gerokai didesnės, M ir L siuntos.

„Šis pokytis pirmiausiai susijęs su vis besiplečiančia elektronine prekyba – gyventojai internetinėse parduotuvėse perka vis platesnio asortimento ir įvairesnius daiktus, kurie pristatomi per paštomatus. Apžvelgdami veiklos dešimtmetį pastebime ir tai, kad vos atsiradę paštomatai buvo tik priemonė internetu užsisakytų siuntų atsiėmimui. Tačiau įpročiai smarkiai pasikeitė – šiuo metu turime nuolat augantį privačių klientų skaičių, siunčiančių vienas kitam. Galiausiai pastaruosius kelerius metus paštomatai vis populiarėja ir kaip daiktų pasaugojimo erdvės“, – sako D. Žebrauskaitė.

Paštomatams visoje Lietuvoje tampant kasdienio naudojimosi paslauga, kartu nuolat plečiasi ir jų vartotojų geografija. Jeigu vos tik pastačius paštomatus, jais naudodavosi kone išskirtinai tik didmiesčių gyventojai, tai dabar pastarųjų naudas įvertina ir gyvenantieji mažesniuose miesteliuose. Į tai reaguoja ir LP EXPRESS, smarkiai tankindamas savo tinklą ir pastatydamas paštomatus ten, kur iki šiol jų nebuvo visiškai.

Visai neseniai pirmieji LP EXPRESS paštomatai buvo pastatyti Švėkšnoje (Šilutės rajone) ir Viekšniuose (Mažeikių rajone), o iki šių metų pabaigos tinklas turėtų išsiplėsti į dar 8 papildomus miestelius. Šiuo metu visoje Lietuvoje yra per 300 LP EXPRESS paštomatų, o jų skaičių iki 2022 m. galo numatoma padidinti iki 354. Dabar vienu metu per tinklo paštomatus gali keliauti kone 46 tūkst. siuntų.

Ir nors LP EXPRESS paštomatais jau seniai nebėra naujovė, tačiau pastebima, kad dalis klientų vis dar daro vieną ir tą pačią klaidą – įdeda siuntą be ant jos užklijuoto privalomo siuntos lipduko. Pastarąjį galima atsispausdinti tiek namuose, tiek ir pačiame paštomate, tiek pasinaudojus pašto skyriuose esančiomis planšetėmis.

Šiuo metu daugiau nei 97 proc. visų per LP EXPRESS paštomatus keliaujančių siuntų yra pristatomos jau kitą darbo dieną.

LP EXPRESS primena, kad siuntas suformuoti kiekvienas klientas gali itin paprastai – ne tik atėjus prieš paštomato, bet ir pasinaudojus savitarnos svetaine www.lpexpress.lt. Čia suformavus siuntą, atėjus prie paštomato belieka tik atsispausdinti siuntos lipduką, jį nuskenuoti ir siuntą įdėti į paštomatą.

Kitą populiarią LP EXPRESS paslaugą – daikto pasaugojimą – taip pat galima užsisakyti tiek prie paštomato, tiek ir LP EXPRESS savitarnoje. Didžiausias pasaugojimo paslaugos privalumas yra greitas ir patogus daiktų perdavimas gavėjui. Siuntimo procese dalyvauja tik siuntėjas ir gavėjas – siuntėjui įdėjus siuntinį į paštomatą, gavėjas tuoj pat gauna SMS su kodu ir gali netrukus ateiti pasiimti daiktą. Daiktas paštomate saugomas 72 valandas.

2022-10-14