Kristaliniai betono priedai BETOCRETE®-C – patikima betono apsauga nuo vandens prasiskverbimo į jį ir atsiradusių trūkių užauginimas kristalaisKristaliniai BETOCRETE®-C sistemos betono priedai žinomi tiek Baltijos šalių, tiek ir Skandinavijos, Pietų ir Vakarų Europos šalyse, Anglijoje, JAE, Kinijos ir kitose rinkose. Siekiant efektyviausio poveikio, šio priedo gamintojai, Vokietijos įmonė Schomburg GmbH & Co KG, jį nuolatos tobulina.

„Kristaliniai BETOCRETE®-C sistemos priedai atnaujinami ne tik gamintojų, – pasakoja UAB „SCHOMBURG BALTIC“, kuri yra antrinė Schomburg GmbH & Co KG įmonė, vadovas Gytis Jonas Vitkus. – Bendradarbiaudami su mokslininkais iš Lietuvos universitetų, mes taip pat išbandome įvairius variantus kurdami receptūras su įvairiais rinkose esamais cementais – taip plečiame priedų panaudojimo galimybes.“

Kristaliniai BETOCRETE®-C sistemos priedai gali būti miltelių arba skysčio pavidalo, todėl itin paprastai gali būti naudojamai betoną ruošiant gamykloje arba tiesiog statybvietėje, supilant skystį arba suberiant miltelius į betono maišyklę. Rezultatas – su BETOCRETE®-C galima pratęsti pastatų eksploatavimo trukmę iki 75%.

Kokiais atvejais ir kaip naudoti?

BETOCRETE®-C serijos kristaliniai priedai rekomenduojami sudėtingoms betoninėms konstrukcijoms, turinčioms sąlytį su vandeniu. Ypač efektyvu jį naudoti dideliuose objektuose, sunkiai prieinamose vietose, kai pastatą tenka statyti tarp esamų pastatų, kur naudojamas vienpusis betonavimas, kur nėra galimybių įrengti kitą išorinę konstrukcijų hidroizoliaciją – tokiu atveju šie produktai tinka idealiai. BETOCRETE®-C sėkmingai panaudota Rygos uoste įrengiant anglies iškrovimo rampą, požeminę „Teltonikos“ administracinio pastato dalį, Mokslo muziejuje Kaune, Nemuno saloje, rekonstruojant Klaipėdos muzikinį teatrą. Efektyviai šie priedai naudojami ir valymo įrengimų bei kitos paskirties rezervuarų statyboje.

Kadangi priedai (sertifikuoti pagal DIN EN 934-2) yra miltelių arba skysčio pavidalo, juos paprasta dozuoti, produktas tolygiai pasiskirsto. Siekiant didesnio naudojimo patikimumo ir greičio, galima naudoti specialius automatinius dozavimo įrenginius.

Kaip tai veikia?

Betonas su kristaliniais priedais paprastai vadinamas „savaime užgyjančiu“. Kaskart aktyviajai medžiagai – kristaliniams priedams – sureagavus su vandeniu ir laisvomis kalkėmis, betone pradeda augti nauji nanokristalai, ir šis procesas nesustoja daugelį metų. Tyrimai parodė, kad betonas su BETOCRETE®-C priedais savaime užaugina 0,4 mm kiaurai einančius trūkius ir 0,5 mm nepilnus įtrūkius. Kristalo augimo procesas trunka 28–30 dienų.

Kokių verčių sukuria gaminiui ir verslui?

Betoną naudojant kartu su kristaliniais priedais, neprivaloma naudoti papildomos hidroizoliacijos. Augdami kristalai neleidžia vandeniui patekti į betoną, todėl apsaugo ir jį, ir plieninę armatūrą nuo irimo, korozijos, taip užtikrindami betoninio, gelžbetoninio gaminio ilgaamžiškumą. Kristalai tuo pat metu užtikrina ir atsparumą cheminėms medžiagoms, todėl jie naudoti daugelio naujausių Vilniaus ir Kauno verslo centrų statyboje, įrengiant požemines automobilių stovėjimo aikšteles. Naudojant BETOCRETE®-C priedus, gaunama XA2 betono cheminio atsparumo klasė.

Naudojant BETOCRETE®-C priedus, ženkliai mažinamos ir statybos sąnaudos, nes nebereikia papildomos hidroizoliacijos, mažėja darbo sąnaudos. „SCHOMBURG BALTIC“ skaičiavimais, BETOCRETE®-C priedai sumažina 1 kv. m pamato ar sienos statybos sąnaudas apie 40 eurų.

Kodėl reikia bandymų skirtingose šalyse?

BETOCRETE®-C gaminamas ir išbandomas Vokietijoje, tačiau „SCHOMBURG BALTIC“ analogiškus bandymus vykdo ir Lietuvoje bei Latvijoje.

„Kodėl dubliuojame bandymus? Nes gamintojai produktą išbando su vokišku cementu, o mes, bendradarbiaudami su KTU ir RTU Statybinių medžiagų laboratorijomis, atliekame bandymus su Baltijos šalių rinkose ir Skandinavijoje naudojamu cementu, siekdami išsiaiškinti, kaip šie produktai veikia mūsų sąlygomis, – aiškina Gytis Jonas Vitkus. – Tada jau galime atsakingai rekomenduoti produktą konstruktoriams ir statybininkams.“

Šiemet toliau atliekami bandymai, aiškinantis BETOCRETE®-C galimybes.

BETOCRETE®-C: • Mažina vandens įgeriamumą • Apsaugo armatūrą nuo korozijos • Betonas tampa atsparesnis karbonizacijai, chloridų migracijai, šalimo-šilimo ciklams ir cheminiam poveikiui

2022-12-12