Ką žmonės perka savo augintiniams? Nuo maisto su vabzdžiais iki ortopedinių guolių


Keturkojų šeimininkai savo augintiniams išleidžia vis daugiau – mėgsta juos palepinti kokybišku maistu bei skanėstais, o kur dar higienos priemonės ir įvairūs aksesuarai. Tarp naujausių tendencijų augintinių pasaulyje – maistas su vabzdžiais ir ortopediniai guoliai.

Augintinių šeimininkai investuoja į gyvūnų sveikatą, pirkdami kokybiškus subalansuotus pašarus, funkcinius skanėstus, vitaminus ir papildus. Šalia to svarbu ir žaidimai, laikas su augintiniu, tad vartotojų krepšeliuose be maisto prekių nemažą dalį užima žaislai bei prekės, skirtų laisvalaikiui su augintiniu.

„Taip pat matome tendenciją, kad klientai negaili pinigų ir ortopediniams guoliams, moderniems vedžiojimo aksesuarams ar augintinių drabužiams. Kačių augintojai renkasi kokybiškas draskykles“, – vardija internetinės gyvūnų prekių parduotuvės Mumbo.lt veterinarijos specialistė Ligija Grabauskė.

Ji priduria, kad augintinių šeimininkai linkę palepinti savo gyvūnus pirkdami itin aukštos klasės maistą, rūpindamiesi jų sveikata perka vitaminus ir papildus, funkcinius skanėstus dantų priežiūrai, žaidimams ir laisvalaikiui renkasi interaktyvius žaislus.

Tarp perkamiausių – maistas su vabzdžiais

Pirmoje vietoje Mumbo.lt internetinės parduotuvės perkamiausiųjų sąraše – elnienos konservai be priedų ir konservantų šunims, kurie yra jautrūs alergenams. Antroje – sausas maistas su vabzdžiais šunims, tai baltymų šaltinis su minimaliu poveikiu aplinkai, taip pat labai tinkamas jautriems ir alergiškiems šunims. Trečioje – sausas begrūdis maistas katėms, praturtintas reikalingais vitaminais ir mineralais. Ketvirtoje – tofu kraikas katėms, tai aukštos kokybės sušokantis ir biologiškai suyrantis kraikas, pagamintas iš sojos pupelių miltų.

„Perkamiausios prekių kategorijos – sausas bei šlapias maistas šunims ir katėms, skanėstai, kačių kraikas, augintinių higienos priemonės. Augintinių šeimininkai rūpinasi tinkama jų sveikata ir visaverte mityba, kuri yra geros keturkojo savijautos pagrindas. Pastebėjome, kad šeimininkai stengiasi investuoti vis daugiau į savo augintinių gerovę – pavyzdžiui, nebekyla klausimas, kaip augintinio mityba gali būti susijusi su jo sveikata. Pirkėjai vertina produkcijos kilmę, jos saugumą ir tvarumą“, – komentuoja Mumbo.lt veterinarijos specialistė.

Anot jos, aksesuarų kategorijoje labai populiarus šviečiantis ištraukiamas šunų pavadėlis, su kuriuo ir gyvūnas, ir jo šeimininkas gali jaustis saugūs bei matomi tamsiuoju paros metu.

„Vis labiau gyvūnų šeimininkų dėmesio susilaukia ortopediniai guoliai. Nepatogūs guoliai sukelia skausmą ir įtampą, ypač vyresnio amžiaus ar sąnarių problemų turintiems šunims, todėl ortopediniai gultai yra sprendimas, galintis pagerinti augintinio miegą“, – atkreipia dėmesį L. Grabauskė.

Auga ekologiškų produktų poreikis

Tuo tarpu kačių šeimininkai nemažai laiko praleidžia rinkdamiesi kasdienės higienos rutinos priemonę – kraiką. Jie vis dažniau atranda natūralius produktus, pagamintus iš tofu, celiuliozės ar medžio drožlių, mat natūralių medžiagų kraikas nedulka, nealergizuoja, gali būti nuleidžiamas į klozetą, kompostuojamas.

„Pastebime, kad apskritai auga susidomėjimas natūraliais, ekologiškais, perdirbtų medžiagų produktais. Higienos prekių kategorijoje populiarėja savaime suyrantys higieniniai maišeliai ekskrementams, kačių šeimininkai renkasi kraiką iš natūralių medžiagų. Vartotojai išleidžia daugiau, rūpindamiesi ne tik savo augintinio sveikata ir gerove, bet ir aplinka“, – teigia veterinarijos specialistė.

Pasak Mumbo.lt veterinarijos specialistės, stebima tendencija, kad šeimininkai renkasi aukštos kokybės subalansuotą, augintinio poreikius ir amžių atitinkantį maistą iš Prancūzijos, Vokietijos, Švedijos, šalių kur daug dėmesio skiriama augintinio gerovei. Augintinių šeimininkai konsultuojasi, ieško sprendimų, kurie padėtų spręsti tam tikras augintinio sveikatos problemas, alergijas.

„Anksčiau keturkojų šeimininkai į tai nekreipdavo dėmesio, o netinkamas maistas ne tik prisideda prie tam tikrų ligų išsivystymo ar būklės pasunkinimo, bet ir prie trumpesnės augintinių gyvenimo trukmės“, – akcentuoja ji.

L.Grabauskė priduria, kad šiandien augintinių šeimininkai labai domisi visomis naujovėmis rinkoje ir nori savo keturkojui geriausių sprendimų, tad tenka nuolat ieškoti naujų produktų, kurie savo kokybe ir funkcionalumu jau būtų įrodę vertę pasaulyje bei užsitarnavę šeimininkų pasitikėjimą.

Internetinė naminių gyvūnų prekių parduotuvė Mumbo.lt. yra valdoma didmeninės farmacijos prekybos bendrovės „Limedika“. Įmonė įkurta 1994 metais ir sėkmingai veiklą vykdanti iki šių dienų. 260 „Gintarinių vaistinių“ tinklą Lietuvoje valdanti UAB „Gintarinė vaistinė“ bei didmenine vaistų prekyba ir platinimu užsiimanti UAB „Limedika“ priklauso UAB „Nacionalinei farmacijos grupei“ (NFG).

2023-04-01