Išbandykite vaizdo redagavimo programėles profesionalioms nuotraukoms
Socialinių tinklų vartotojai pasirenka mėgstamus nuotraukų filtrus, kontrasto lygius ir spalvų spektrą, tačiau iš smalsumo ar kintančių madų dažnas dairosi naujų sprendimų. Dėl šios priežasties dalinamės 4 programėlių rekomendacijomis ir tikimės, kad tai padės atrasti naujas mėgstamas vaizdo redagavimo programėles.
„Tikrai ne kiekvienas turi laiko naudotis komplikuotomis nuotraukų redagavimo programomis, tad išmaniuosiuose telefonuose esančios programėlės yra populiarus būdas pasiekti puikių rezultatų, pasitelkus sąlyginai paprastą redagavimo mechanizmą. Džiugu, kad nemokamos programėlės palaiko ne tik įprastas, bet ir pažangias tono suliejimo, maskavimo, dėmių taisymo funkcijas bei taip užtikrina nepriekaištingai atrodantį rezultatą“, – teigia Audrius Granickas, „Huawei Mobile Services“ verslo vystymo ir operacijų vadovas Lietuvoje.
1. Naujas konkurentas visų mėgstamai platformai
Vaizdo įrašai yra bene labiausiai augantis turinio žanras socialiniuose tinkluose, todėl vis daugiau vartotojų bando laimę kuriant įdomius ir autentiškus įrašus. Tokios programėlės kaip „TikTok“ pristatyti nereikia, tačiau daug panašaus tipo sprendimų vartotojai vis dar praleidžia pro akis. Viena iš tokių yra ir „Likee“ programėlė, kurioje galima ne tik dalytis užfiksuotais vaizdais, bet ir patogiai redaguoti vaizdo įrašus, naudojant naujus filtrus, įrankius ir efektus.
„Socialinių tinklų platformos tapo nepakeičiamu laisvalaikio pasirinkimu, todėl jose ne tik ieškome, bet ir kuriame patraukliai atrodantį turinį. Vaizdo įrašų redagavimas išmaniuoju telefonu paprastai užima šiek tiek daugiau laiko, tačiau „TikTok“ ir „Likee“ užtikrina, jog kiekvienas vartotojas gali lengvai apdoroti ir dalytis vaizdo įrašais su draugais. Su tokio tipo programėlėmis tereikia užfiksuoti norimus kadrus ir pasinaudojus siūlomais įrankiais, kurti turinį pagal jūsų skonį ir pageidavimus“, – sako A. Granickas.
2. Universalus įrankis
„Canva“ programėlė yra iki šiol nepralenktas sprendimas, kurį galima rasti tiek interneto naršyklėje, tiek ir „Huawei AppGallery“ programėlių parduotuvėje. Šioje programėlėje yra daugybė nuotraukų ir vaizdo įrašų apdorojimo parinkčių, įskaitant koliažų kūrimą, vaizdo įrašų redagavimą įvairioms progoms.
„Programėlė „Canva“ yra itin mėgstama „Instagram“ bei „Snapchat“ vartotojų, nes joje gausu gimtadienio atvirukų ir kitų išmanių sprendimų, tinkančių kurti „stories“ turinį. Programėlėje vartotojai randa daugybę nemokamos grafikos ir animacijų pavyzdžių, kurie praskaidrina įprastus dizaino sprendimus. Be to, „Canva“ palengviną gyvenimą tiems, kurie dalinasi tuo pačiu turiniu skirtinguose socialinių tinklų platformose: programėle rasite įvairius nuotraukų ir vaizdo įrašų formatus, kurie užtikrina vienodą kokybę skirtinguose tinkluose“, – dalinasi A. Granickas.
3. Meniškiems vaizdo įrašams kurti
Kita vertus, tikrai ne visi turinio kūrėjai nori savo darbo rezultatais dalintis su plačiąja auditorija. Tiems, kurie nori apdoroti vaizdo įrašus savo malonumui, siekia lavinti ir plėsti kūrybinius gebėjimus – rekomenduojame išbandyti „CapCut“.
„Programėlėje rasite daugybę nemokamų redagavimo įrankių, įvairių garso takelių, kurie ne tik suteikia norimą atmosferą, bet ir pabrėžia svarbiausius akcentus. Todėl ji labiausiai padeda tiems, kurie siekia išbandyti savo jėgas vaizdo įrašų redagavimo srityje. Kad kuriamas turinys patrauktų akį, reikia tinkamos melodijos ar garso efektų, o „CapCut“ leidžia redaguoti pereinamąsias akimirkas tarp kadrų, siūlo parinkti norimą nuotaiką: dinamišką ar ramią“, – pataria A. Granickas.
4. Tarp minimalizmo ir prabangos – efektai visų skoniui
Priklausomai nuo situacijos, kiekvienas iš mūsų renkamės skirtingą nuotraukų stilių, todėl turėti vieną ir visiems atvejams tinkamų nuotraukų redagavimo įrankį yra itin pravartu. Būtent tokia yra ir „PicsArt“ programėlė, kuri siūlo daug modernių efektų ir redagavimo parinkčių. Ši programėlė pravers su ryškiai fotografuojančiu įrenginiu, pavyzdžiui, naujuoju „Huawei“ nova 10 Pro“ išmaniuoju telefonu, kuris išsiskiria dviguba priekine kamere su 60 MP „AutoFocus“ ir 8 MP portretiniu objektyvu.
„Nesvarbu, ar norite pasidalinti retro stiliaus nuotrauka, ar tik šiek tiek sulieti foną, ši programėlė atliepia kiekvieno kūrėjo poreikius. „PicsArt“ yra geras pagalbininkas tiems, kurie nori ieškoti savo kūrybinės tapatybės ir išbandyti nuotraukų stiliaus įvairovę: sukurti linksmą, spalvingą ar minimalistinę nuotaiką. Kad ir koks sprendimas būtų pasirinktas, svarbu nepamiršti, kad kiekvienas turime kūrybinę viziją, kurios verta siekti“, – apibendrina A. Granickas.
2022-11-08