Inovatyvūs, energiją taupantys filtrai vėdinimo sistemoms - būdas taupyti verslamsĮmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei vėdinimo sistemas aptarnaujančiam verslui.

Brangstanti energija pramonę verčia ieškoti sprendimų, kurie mažintų sąnaudas. Tai yra viena iš priežasčių, lėmusių Kauno rajone įsikūrusios įmonės TECHNOGAJA vėdinimo sistemų filtrų AMAZING KIS sėkmę. Kita priežastis – mažesnės sąnaudos vėdinimo sistemų aptarnavimui, net galimybė optimizuoti tokių įmonių veiklą.

Verslui taupo tūkstančius eurų – kuo didesni plotai, tuo didesni sutaupymai

Filtrų kokybę apibūdina veikimo efektyvumas, dulkių sulaikymas ir slėgis arba oro pasipriešinimas. TECHNOGAJOS gaminiui būdingas aukštas efektyvumas su mažu oro pasipriešinimu ir ilgesnis tarnavimo laikas. Tai reiškia, aiškina įmonės TECHNOGAJA direktoriaus pavaduotojas Saulius Jurevičius, kad filtras efektyviai valo orą, jo gyvavimo ciklas ilgesnis už tradicinių, o energijos sunaudoja kur kas mažiau.

„Imkim vėdinimo sistemą su vienu standartiniu filtru. Esant ankstesnėms elektros energijos kainoms, per metus toks filtras sutaupydavo apie 200 eurų, o elektros kainoms pakilus nuo kelių iki keliolikos kartų, – sutaupo net iki 550 eurų. Turint omenyje, kad didelio ploto pastatuose veikia galingos vėdinimo sistemos, kuriose sumontuota ir po keliasdešimt filtrų, sutaupymai siekia tūkstančius eurų, – skaičiuoja įmonės atstovas. – Kuo didesnis plotas, kuo didesnis poreikis vėdinimui, tuo labiau verta galvoti apie energiškai tvarius filtrus: tai ir biurų pastatai, prekybos centrai, medicinos paskirties pastatai, pramonės pastatai, laivybos įmonės ir kiti.“

Įspūdingi sutaupymai lėmė sparčiai augančius AMAZING KIS filtrų pardavimus vietos ir užsienio rinkose.

Mažesnės aptarnavimo sąnaudos ir galimybės verslo optimizavimui

Pradėjusi naujos kartos filtrų AMAZING KIS projektą, įmonė nusitaikė į užsienio rinkas ir siekė sukurti ilgiau už analogiškus gaminius tarnaujantį filtrą. Tokią įmonės strategiją padiktavo įžvalga, kad filtrai, įrengti sunkiai pasiekiamose vietose, tampa problema ir vėdinimo sistemų naudotojams, ir sistemas aptarnaujančioms įmonėms, nes tai reiškia dideles darbo laiko ir lėšų sąnaudas.

„Kuo ilgiau tarnaus filtras, tuo rečiau jį reikės keisti. Naudotojams tai reiškia mažesnes pinigines sąnaudas, o aptarnaujančioms įmonėms – mažesnes darbo sąnaudas ir netgi galimybę optimizuoti verslą: turėti daugiau klientų, daugiau aptarnaujamų sistemų, nes filtrų keitimas tampa kur kas retesniu, – tad daugiau padaroma su mažiau žmonių“, – dalijasi klientų pastebėjimais S. Jurevičius. Tokie sutaupymai ypač reikšmingi rinkose, kur aukštos kvalifikacijos darbuotojų atlyginimai yra dideli.

Efektyvumą patvirtino specializuota laboratorija

TECHNOGAJOS vėdinimo sistemų filtrų bandymai buvo atliekami pagal pasaulinį standartą ISO 16890.

Filtrai klasifikuojami pagal tai, kaip jie filtruoja skirtingų dydžių kietąsias daleles. Europoje naudojama klasifikacija ePM1, kuri nurodo parametrus švariam patalpų orui: matuojama, kiek 0,3–1 mikrono dydžio kietųjų dalelių filtras sulaiko. Pagal bendrąjį standartą filtras turi išvalyti patalpų, kuriose esama žmonių, orą taip, kad ePM1 siektų ne mažiau negu 50 proc. TECHNOGAJOS filtro ePM1 yra 65 proc.

Bandymai, atlikti vienoje iš pasaulio specializuotų oro filtravimo bandymų laboratorijų lyderių „fiatec GmbH“ Vokietijoje, parodė, kad filtrui AMAZING KIS būdingas iki 2 kartų mažesnis oro pasipriešinimas, nei kitiems tos pat kvalifikacijos filtrams, o dulkių arba kietųjų dalelių sulaiko iki 3 kartų daugiau.

Kaip to pasiekta: pluošto filtrui ieškojo didžiausiose pasaulio gamyklose

TECHNOGAJA filtrams naudoja ne grėsmę žmonių sveikatai keliantį stiklo pluoštą, o sintetinę, neutralią sveikatai medžiagą. Sintetika taip pat yra ir kur kas patvaresnė, o jeigu pagaminta taip, kad yra ir energiškai tvari, filtras įgyja dar daugiau pranašumų.

„Kad pasiektume aukštų rezultatų, kuriuos patvirtino laboratorija, ieškodami sprendimų kreipėmės į didžiausias pasaulio neaustinių žaliavų gamyklas, ieškojome technologijų, domėjomės net jų gamybine įranga žaliavai gaminti, nors tiesioginės sąsajos su filtrais ir nėra. Mums buvo svarbu, kaip gaminama žaliava, ar gamykla pajėgi išgauti tokį pluoštą, kad galima būtų sukurti konkrečią žaliavą“, – pasakoja S. Jurevičius apie paieškas, atvedusias į įspūdingą rezultatą – naujos kartos efektyvų filtrą AMAZING KIS.

Panaudojimo galimybės: filtravimo sprendimai pritaikomi pagal konkrečius poreikius

Bandymais patvirtinta, kad vėdinimo sistemų filtras AMAZING KIS atitinka A ir A+ energinio naudingumo klasę. Nors toks žymėjimas filtrams neprivalomas, bet jis svarbus siekiant vis aukštesnės privalomos pastatų energinio naudingumo klasės.

Didelėse patalpose, kur dideli žmonių srautai, būtinas efektyvus vėdinimas. Tačiau šildymo sezono metu tai gali reikšti ir šilumos nuostolius, kurie efektyviai sumažinami AMAZING KIS filtrus kombinuojant su šilumogrąžos (rekuperacijos) įrenginiais.

Šie filtrai gali būti naudojami tiek senose, tiek naujose vėdinimo sistemose, pritaikomi pagal konkretų kliento poreikį, nes AMAZING KIS – ne vienas standartinis gaminys, o lankstūs filtravimo sprendimai.

„Kurdami produktą, pasitelkėme tai, kas buvo geriausio pasaulio rinkose“, – apibendrina S.Jurevičius, įmonės TECHNOGAJA, kuri gamina vienus iš pačių efektyviausių filtrų rinkoje, direktoriaus pavaduotojas.

2022-11-15