„Ignitis“ pataria, kaip įsirengti privačią elektromobilio įkrovimo stotelę iki 60 proc. pigiau2025 metais kas dešimtas Lietuvos gyventojų automobilis ir kas trečias komercinis automobilis bus įkraunamas elektra, o iki 2035 metų automobiliai su vidaus degimo varikliais bus uždrausti. Elektrinio mobilumo tikslai apibrėžiami ir Lietuvos Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje, o prie įgyvendinimo prisideda valstybės parama. Todėl „Ignitis“ produktų vadovas Justas Klimkevičius primena, kad iki 2023 m. vasario 28 d. gyventojai gali teikti paraišką dėl privačių elektromobilių įkrovimo stotelių įsirengimo ir susigrąžinti net iki 60 proc. investicijų.

J. Klimkevičius pažymi, kad Lietuvos energetikos agentūros pirmą kartą skirstoma valstybės parama fiziniams asmenims finansuojamos ne mažesnės nei 3,7 kW ir ne didesnės kaip 11 kW galios elektromobilių įkrovimo stotelės. Kompensuojama 40 proc. kainos nuo fiksuoto įkainio, kai pareiškėjai yra fiziniai asmenys, siekiantys įsirengti elektromobilių įkrovimo prieigas individualiuose namuose arba soduose. Arba kompensuojama 60 proc. nuo fiksuoto įkainio, kai pareiškėjai yra fiziniai asmenys, siekiantys įsirengti elektromobilių įkrovimo prieigas daugiabučiame name ar daugiabučio namo sklype.

„Svarbu atkreipti elektromobilių vairuotojų ar norinčių tokiais tapti dėmesį, kad tinkamomis kompensuoti išlaidos privačios elektromobilių įkrovimo stotelės įrengimui yra laikomos tos, kurios patirtos nuo pirmojo kvietimo teikti paraiškas paskelbimo dienos. Šiemet pirmasis kvietimas paskelbtas rugsėjo 7 d. Be to, paraišką teikiantis asmuo turi būti nekilojamo turto, kurio teritorijoje bus įrengiama stotelė, savininkas ar jo įgaliotas atstovas“, – teigia J. Klimkevičius.

„Ignitis“ ekspertai nemokamai konsultuoja elektromobilių entuziastus dėl dokumentų pateikimo paramai gauti, įvertina individualius poreikius ir konsultuoja dėl konkretaus elektromobiliui tinkančios įkrovimo stotelės. Taip pat gali įrengti privačią stotelę, laikantis visų Lietuvos energetikos agentūros keliamų reikalavimų.

Daugiau informacijos apie elektromobilių įkrovimo stoteles rasite „Ignitis“ internetiniame puslapyje, o visą naujausią informaciją apie paramą Lietuvos energetikos agentūros puslapyje www.ena.lt

2022-10-22