DOJUS agro pildo savo paslaugų spektrą saulės elektrinių rangaDaugiau nei tris dešimtmečius sėkmingai vystanti veiklą UAB “DOJUS agro“ plečia savo paslaugų spektrą ir nuo šių metų, žemės ūkio ir kitiems subjektams teiks saulės elektrinių įrengimo paslaugas. Tai labai kryptingas įmonės žingsnis. Būdama rinkos lydere stambiosios technikos, bei žemės ūkio tiksliųjų technologijų pardavimuose ir turėdama ilgamečius santykius su klientais, siekia prisidėti prie efektyvios klientų veiklos. Norint neprarasti konkurencingumo, taupyti kaštus, bet nemažinti našumo, bei veiklą vykdyti tvariai, ūkiams vis dažniau tenka sukti galvą ir dėl energijos sąnaudų.

„Praktiškai visi be išimties mūsų klientai dirba su gamta, todėl mums rūpi prisidėti prie to, kad darbams būtų naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai. Nesvarbu, kokia veikla ūkis verčiasi, tačiau energijos sąnaudos sudaro vis didesnę kaštų dalį šalia išlaidų trąšoms, technikai ar darbo jėgai. Verslams siekiant subalansuoti išlaidas, pajamas ir sąmoningą požiūrį į gamtą, tenka labai rimtai įvertinti ir energijos sąnaudų eilutę. Mes, kaip įmonė, daugiau nei prieš dešimtmetį tokius svarstymus taip pat turėjome ir 2013 metais nusprendėme statyti saulės elektrinę. Todėl siūlydami savo klientams saulės elektrinių įrengimą, galime atsakyti ne tik į kylančius techninius klausimus, bet ir dalintis mūsų pačių patirtimi. Skaičiuojame, kad su šiandieninėmis elektros rinkos kainomis saulės elektrinių atsiperkamumas siekia 5-7 metai neįvertinus paramų. Su paramomis atsipirkimo laikotarpis sutrumpėja dar 1-2 metais.“– sako DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė.

Renkantis rangovą saulės elektrinės statybai, svarbu nepasimesti pasiūloje ir įvertinti ne tik kainą, bet ir įmonės specialistų kompetenciją. Tokiuose projektuose ypač reikalinga specialios elektrotechninės žinios, kurios padėtų tinkamai įvertinti kliento elektros tinklą, pamatytų galimas kliūtis, kurių neįvertinus ir neišsprendus elektrinė veiks netinkamai arba visai neveiks.

„Suprasdami, koks svarbus yra paslaugos tiekėjas, esame pasiruošę, savo klientus lydėti visais saulės elektrinės projekto įgyvendinimo etapais: nuo išsiaiškinimo ir elektrinės dydžio parinkimo iki pastatymo, bei nuotolinės priežiūros. Veiklos principas: viskas iš vienų rankų. Tai reiškia, kad nereikės atskirai rūpintis projektavimo darbais, ieškotis ekspertizės specialisto (jeigu reikalingas) ir pan. Didžiąją dalį objektų įrenginėjame su Canadian Solar moduliais, kurie yra vieni iš TOP 5 gamintojų pasaulyje bei Huawei gamintojo inverteriais. Šių inverterių vienas iš didžiausių privalumų didesnės galios elektrinėse (nuo 30 kW ir daugiau) tai, kad jie yra lengvai suderinami su mūsų elektros tinklais. Specialistai, kurie konfigūruoja šiuos inverterius užtrunka sąlyginai mažai laiko norint suderinti su mūsų tinklų reikalaujamais parametrais. Šis aspektas labai svarbus, nes taip yra taupomas montavimo laikas, kas padeda sumažinti galutinę elektrinės montavimo kainą. Džiaugiamės galėdami klientams pasiūlyti paslaugą, kuri ne tik padės mažinti jų veiklos sąnaudas, bet leis ūkininkauti tvariau. “ – pasakoja DOJUS agro Lietuvos filialo direktorė Diana Tatrūnaitė-Zubenienė.

UAB „DOJUS agro“ – lietuviško kapitalo įmonė, daugiau kaip 30 metų sėkmingai vystanti veiklą. Priklauso DOJUS įmonių grupei, kurios apyvarta 2022 m. siekė virš 150 ml eurų. Pagrindinės veiklos sritys: naujos ir naudotos žemės ūkio, miško, komunalinės technikos pardavimai, tiksliosios žemdirbystės sprendimų diegimas, dirvožemio tyrimai, atsarginių dalių prekyba ir techninis aptarnavimas. Stipriai vystomos sritys –specializuotų (durpynų, geležinkelių ir t.t.) sektorių mašinų pardavimai, organinės anglies kaupimo programos, be saulės energetika.

2023-01-20