Auksinė šviesa ir įvairiaspalviai lapai ‒ kaip išmaniuoju įamžinti rudenį?Nors ruduo iš pirmo žvilgsnio atrodo itin niūrus metų laikas, spalvų įvairovė ir pasikeitęs kraštovaizdis suteikia unikalių fotografavimo galimybių. Kad nepriekaištingai užfiksuotumėte rudeniškus kadrus, „Samsung“ ekspertė Aurelija Krivickaitė dalijasi telefono fotografijos patarimais.

„Daugelis įsitikinę, kad kvapą gniaužiančius vaizdus užfiksuoti galima tik su fotografų naudojama itin brangia įranga, pavyzdžiui, veidrodiniu fotoaparatu. Vis dėlto tai ‒ netiesa. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai turi net po kelias kameras ir siūlo daugybę funkcijų. Viskas, ko reikia ‒ mokėti jomis naudotis ir žinoti kelias fotografavimo taisykles“, – sako A. Krivickaitė.

Tinkama kompozicija

Tam, kad jūsų nuotraukos atrodytų itin patraukliai, pasirinkite tinkamą kompoziciją. Tą padaryti jums padės trečdalių taisyklė (angl. Rule of Thirds) ir tinklelis (angl. Gridlines).

„Kone kiekvienas išmanusis turi tinklelio funkciją. Jei jūs naudojatės „Samsung Galaxy“ telefonu, atidarykite kameros programėlę, spauskite „Nustatymai“ (angl. Settings), tada spauskite ant tinklelio (angl. Gridlines) ir jį aktyvuotumėte. Galiausiai, grįžkite atgal į kameros vaizdą. Dabar ekrane turėtumėte matyti 2 horizontalias ir 2 vertikalias linijas“, ‒ pasakoja A. Krivickaitė.

Tam, kad nuotrauka būtų subalansuota, fotografuodami objektus, pavyzdžiui, medį ar draugą, žaidžiantį su šuniu, stenkitės, kad jie ekrane būtų ten, kur eina tinklelio linijos. Padaliję nuotrauką į 3 atskiras dalis leisite žiūrovams matyti natūraliai išdėstytą vaizdą.

„Jei norėtumėte parke įsiamžinti kartu su savo draugais, o šalia nebūtų žmonių, jums puikiai pasitarnautų telefonas „Samsung Galaxy Flip4“. Jame tereikia įjungti fotoaparatą, tada patį telefoną sulenkti ir padėti ant suoliuko ar kitos aukštos vietos bei įjungti laikmatį. Kelios akimirkos ir nuotrauka jau galite dalintis socialiniuose tinkluose“, ‒ sako ekspertė.

Kitas patarimas ‒ nebijoti eksperimentuoti ir ieškoti įdomių perspektyvų. Tai nesunkiai padarysite galvodami apie nuotraukos gylį, aukštį ir kampus. Pavyzdžiui, vietoje to, kad paprastai nufotografuotumėte balą iš viršaus, pabandykite pasilenkti žemiau ir ją nufotografuoti horizontaliai. Galbūt joje kas nors atsispindi, gal plūduriuoja lapas? Smagiai leiskite laiką ir nevaržykite savo kūrybiškumo.

Naudingi režimai

Fotografuojant svarbi ne vien kompozicija ar perspektyva, bet ir pasirinkti telefono kameros nustatymai. Pavyzdžiui, jei norite nufotografuoti rudenišką panoramą, naudinga pasirinkti būtent šį režimą.

„Samsung Galaxy“ telefone atidarykite kameros programėlę, braukite į šoną, kol pasieksite „Daugiau“ (angl. More), ir pasirinkite „Panorama“. Tada pasiruošę fotografuoti spauskite ant ekrano apačioje pasirodžiusio mygtuko ir telefoną sukite į šoną. Norėdami baigti vėl paspauskite ekrano apačioje esantį mygtuką ir nuotrauka atsiras jūsų telefono galerijoje. Užfiksuoti panoramines nuotraukas galima išmanųjį laikant tiek horizontaliai, tiek vertikaliai“, ‒ pastebi A. Krivickaitė.

Jei fotografuojate prietemoje ar net naktį, naudokite naktinį režimą (angl. Night Mode). Su juo galėsite užfiksuoti aiškias, ryškias nuotraukas tamsoje. „Samsung Galaxy“ telefonuose atidarykite kameros programėlę, braukite į šoną ir pasirinkite „Daugiau“ (angl. More). Tada spauskite „Naktis“ (angl. Night) ir, jei norite priartinti vaizdą, pasirinkite vieną iš ekrano apačioje atsiradusių ikonų.

„Jei planuojate fotografuoti draugų veidus tarp nukritusių medžių lapų, įjunkite portretinį režimą (angl. Portrait Mode). Tam, kad tai padarytumėte, atidarykite „Samsung Galaxy“ kameros programėlę, pasirinkite „Daugiau“ (angl. More) ir „Portretas“ (angl. Portrait). Jei jūsų „Samsung Galaxy“ išmanusis turi „One UI 4“ vartotojo sąsają, paspaudę ant dešinėje pusėje esančio burbuliuko galėsite pasirinkti efektus, pavyzdžiui, suliejimą (angl. Blur), ir reguliuoti jų stiprumą“, ‒ pasakoja ekspertė.

Galiausiai, jei norite patys reguliuoti tokius nustatymus kaip ISO, išlaikymo greitis, baltos šviesos balansas ar pan., tada naudokite „Pro“ režimą. Norėdami jį įjungti, atidarykite „Samsung Galaxy“ kameros programėlę, braukite į šoną ir pasirinkite „Daugiau“ (angl. More), tada ‒ „Pro“ režimą (angl. Pro Mode). Ekrano apačioje matysite nustatymus, kuriuos galėsite keisti. Norėdami iš šio režimo išeiti paspauskite ekrano kairėje pusėje esančią rodyklę.

Apie „Samsung Electronics Co., Ltd.“:

„Samsung“ įkvepia pasaulį ir formuoja ateitį su transformuojančiomis idėjomis ir technologijomis. Bendrovė iš naujo apibrėžia televizorių, išmaniųjų telefonų, nešiojamųjų įrenginių, planšetinių kompiuterių, skaitmeninių prietaisų, tinklo sistemų ir atminties ir LED sprendimus. Norėdami sužinoti karščiausias naujienas, apsilankykite news.samsung.com.

2022-10-04